Przejdź do treści strony Przejdź do menu Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do mapy biuletynu
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
Lektor:

BIAŁY ŚPIEW

3-dniowe warsztaty śpiewu białego z Anną Zagórską

 „Biały głos, to nie jest tylko umiejętność - to jest twój identyfikator i skarb, który kryje się w Twojej klatce piersiowej”- Anna Zagórska 

Celem warsztatów jest integracja mieszkańców Olecka i uchodźców z Ukrainy, którzy zamieszkali w Olecku po wybuchu wojny. Warsztaty są prowadzone metodą angażującą uczestników w pracę grupową, co sprzyja wspólnemu doświadczaniu muzyki, rozwojowi samoświadomości i postrzeganiu własnego głosu, jako formy wyrazu osobowości człowieka. Finał warsztatów – mini koncert podczas Nocy Świętojańskiej (23 czerwca 2023 r.) 

Termin warsztatów: 21-23 czerwca 2023 r. (godziny popołudniowe)

Miejsce: Regionalny Ośrodek Kultury w olecku „Mazury Garbate”

Zapraszamy wszystkie chętne osoby w wieku; 13+

Warsztaty są bezpłatne. Liczba miejsc ograniczona!

Zapisy od 6 do 14 czerwca 2023 - więcej informacji: projekty@rokmg.pl lub tel. 87 523 30 36 

Czego można się nauczyć i doświadczyć biorąc udział w trzydniowych warsztatach śpiewu białego (tradycyjnego)? 

Biały śpiew to nie tylko sposób śpiewania, ale także sposób na zadbanie o zdrowe ciała i umysł. Omówienie wszystkich właściwości białego głosu i jego wpływu na zdrowie fizyczne i psychiczne. 

Oddech naturalny. Teoretyczne omówienie i praktyka oddechu pierwotnego i zdrowego. Ćwiczenia oddechowe oparte na badaniach naukowo-praktycznych ośrodków folklorystycznych Europy Wschodniej. 

Rezonatory i otwarty głos. Higiena białego głosu. Zasady naturalnego śpiewu z uwzględnieniem pracy twarzą, ciałem i wyobraźnią. Ćwiczenia, które pomogą szybciej rozbudować własne wokalne możliwości. 

Praktyka śpiewu i poznanie pieśni folkloru polskiego. Podstawą do pracy są jednogłosowe i wielogłosowe pieśni słowiańskie wywodzące się z tradycyjnych społeczności wiejskich. Biorąc udział w trzydniowych warsztatach, można nauczyć się wielu pieśni.

b953211d0f64728bcfa8b80a6fa41cca318ea5ac.png