Przejdź do treści strony Przejdź do menu Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do mapy biuletynu
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
Lektor:

HOMO TWIST

Przedstawiamy kolejnego artystę Homo Twist

Zagra 21 lipca o godzinie 21:30 na Placu Wolności 

Projekt Macieja Maleńczuka znany jako: HOMO TWIST.

Jest to Maleńczuk w wydaniu elektrycznym, w formie hendrixowskiego trio.

Zespół w różnych składach i różnym czasie nagrał siedem albumów.

Druga płyta o tytule HOMO TWIST otrzymała po wydaniu 5 nominacji do Fryderyka. Na nominacjach się skończyło. Ustawiło to zespół i tę muzykę już na zawsze w podziemiu i tzw. alternatywie.

"Postanowiliśmy wskrzesić tę formułę i pokazać światu dorobek HOMO TWIST. Dokonaliśmy nagrania 17 najważniejszych utworów, które zostaną wydane w formie CD i innych nośnikach."- mówi Maciej Maleńczuk.

HOMO TWIST to ciężki i mroczny powiew sztuki muzycznej oparty o kapitalną sekcję rytmiczną, spełniającą wręcz wymogi jazzowe. Natomiast elektryczny gitarowy styl MALEŃCZUKA jest chropowaty, ciemny i głośny –można byłoby nazwać to heavy metalem, co do brzmienia, lecz z pewnością nie co do treści. Całość dopełniają bowiem genialne teksty MALEŃCZUKA, ponure przekłady z amerykańskiej poetki EMILY DICKINSON oraz słynny wiersz NORWIDA –BEMA PAMIĘCI ŻAŁOBNY RAPSOD, obecnie dedykowany wszystkim poległym w boju BOHATEROM

UKRAINY.

HOMO TWIST – STILL EXIST.

347013004_513954587467112_3329201739866287380_n.jpeg