LEGITYMACJA EMERYTA/ RENCISTY DOSTĘPNA OD RĘKI
Legitymacja w wersji elektronicznej będzie dostępna dzięki bezpłatnej aplikacji mObywatel
W nowym roku wszyscy emeryci i renciści automatycznie uzyskają mLegitymację.
Nie wymaga to od nich składania żadnego wniosku ani wizyty w ZUS.
Osobom, które nabędą uprawnienia do emerytury lub renty od stycznia 2023 r., ZUS wyda legitymacje w formie elektronicznej.
Emeryci lub renciści, którzy zechcą dodatkowo otrzymać tradycyjną legitymację w formie karty plastikowej, będą mieli taką możliwość. Wystarczy, że złożą odpowiedni wniosek do ZUS (formularz ERL https://tiny.pl/w1pbg )
Więcej informacji https://tiny.pl/wpbft
